Szkolenia z zarządzania, nietuzinkowe wyjazdy integracyjne a także wiarygodne oceny okresowe i autorskie symulacje menedżerskie.

Zasady pracy w zespole



W niniejszym portalu od kilkunastu kwartałów prezentuję dobre strony współdziałania w zespole. W poprzednim miesiącu prowadziłem projekt w ramach profesjonalnych kursów dla menedżerów z tematu integrowania zespołu. Uczestnicy sesji szkoleniowych i kursów omawiali dobre praktyki, które napotkali w swojej aktywności menedżerskiej w firmach. W oparciu o dyskusję podczas warsztatów postanowiłem zapisać trzy przykłady funkcjonowania w grupie pracowników - idee "sprzedane" mi przez samych uczestników. Inne reguły czytelnik może znaleźć także na tym portalu:
 Weekendowe Imprezy
Niżej prezentuję reguły współdziałania w zespole. Napisałem je jako studium przypadku konkretnych zjawisk zachodzących w organizacji biznesowej.
1. Wprowadź regularne spotkania grupy pracowników
Ania była w zeszłym roku szefem departmantu logistyki. Jest zatrudniona z dość dużą i ambitną grupą informatyków, specjalistów ds. obsługi klienta i innych zatrudnionych. Ażeby zatrudnieni w tym zespole ludzie mogli ze sobą pracować, kierowniczka przygotowuje cykliczne zebrania. Narady są najczęściej w środę o godz. 8.00 i trwają 2 godziny. Po spotkaniu szefowa w formie pisemnej dokumentuje usprawnienia i zadania dla biorących udział w zebraniu pracowników.
2. Zapoznaj się z pracą współpracowników
Damian jest zatrudniony w dziale zarządzania projektami. Na co dzień aktywnie uczestniczy w wielu działaniach z pozostałymi ludźmi w firmie, jednakże oni są zatrudnieni w innych województwach. By ludzie funkcjonujący w tej organizacji sprawniej razem pracowali, w każdym miesiącu dział kadr organizuje im wyjazd na 6 godzin na nieformalne zebrania w ekskluzywnym hotelu.
3. Bazy umiejętności w zespole
Dagmara została niedawno szefem mikro firmy z branży handlowej. Instytucja zatrudnia 4 współpracowników. Szefowa wybrała dla celów gromadzenia wiedzy system informatyczny do gromadzenia kompetencji na temat operacji przedsiębiorstwa. Dzięki temu pracownicy mają możliwość działać razem i będą wiedzieć, jakie działania są w tej instytucji.
Tyle przywódczych myśli.
Opracowanie: Grzegorz Falenty
I DODATKOWO JAK ZAWSZE TROCHĘ NIETYPOWYCH DANYCH DOTYCZĄCYCH INTEGRACJI Z OSTATNIEGO OKRESU:
- Najchętniej zamawiana forma gier : scenariusz militarny
- Najlepiej ocenione w kwestionariuszach po spotkaniu zadania – oceny uczestników: gry topograficzno – poszukiwawcze
- Uśredniona wielkość zespołu uczestniczącego w grze: dziewięćdziesiąt pracowników.
- Optymalne dla klienta dni tygodnia na impreze: wtorek.
- Najczęściej oczekiwania destynacja: Jura Krakowsko Częstochowska

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od siedmiu lat prowadzimy projekty w branży eventów jako Training Projects.
 



03.06.2016. 14:39